Зелений туризм в Карпатах
Ваш незабутній відпочинок в унікальних природних умовах Карпатських гір в поєднанні з домашнім затишком та надзвичайною гостинністю господарів гірських маєтків!
Сільський зелений та екологічний туризм в Карпатах

Туризм

Реклама

Перше в Україні Свято вулиці пройде у Львові
Портал Зелений туризм - Новини зеленого туризму

08.07.2011 12:57

Зелений туризм: Львів

Перше в Україні Свято вулиці пройде у Львові

24 липня вже в третій раз у Львові відбудеться міжнародний фестиваль єврейської музики – LvivKlezFest 2011.

Цьогорічний Фестиваль, за словами організаторів, має різноманітну насичену програму, яка буде рівноцінно цікава як поціновувачам запальної клезмерської музики (адже на одній великій сцені збере учасників з різних країн світу (Австрії, Ізраїлю, Молдови, Німеччини, Польщі, Росії, України), так і тим, хто шанує історію Львова та єврейського кварталу, і, безумовно, тим, хто любить традиційну єврейську кухню.

В межах фестивалю відбудеться:
Перше в Україні Свято вулиці. Потрапивши на вулицю Староєврейську, усі охочі спостерігатимуть за тим, як вона, вулиця, на день заживе гамірним життям ремісників з єврейського кварталу… За звичною традицією старих галицьких євреїв – торгуватиметься з Вами уся вулиця…

Єврейське весілля в Галичині. На власні очі гості та мешканці міста побачать, як весело та неординарно відбувалось в Галичині єврейське весілля (театралізоване дійство на 2 години).

Різноманітні єврейські майстерні. Дорослі та діти будуть мати унікальну можливість спробувати себе в різноманітних єврейських майстернях. А також концерти просто неба та частування смаколиками єврейської кухні!

Окрім того, з 1 по 23 липня відбуватиметься передфестивальний марафон Єврейської культури.

Довідка

Клезмерська музика – це музика єврейських ансамблів, учасники яких не знали нотної грамоти, але тонко відчували та розкривали душу єврейського народу. Вона, зазвичай, лунала у маленьких єврейських містечках. Це, перш за все, танцювальна музика, музика радості, щастя, під яку святкували на єврейських, українських, циганських, молдовських, румунських весіллях...

LvivKlezFest – це спроба відтворити втрачену музичну культуру та відтворити частину історії Львова, зокрема, єврейського кварталу, який був невід’ємною складовою галицької мультикультурної столиці. Подібні фестивалі стали традиційними та надзвичайно популярними в багатьох європейських містах: Кракові, Лондоні, Парижі, Відні, Берліні та інших.

Нагадаємо, у 14 столітті за наказом короля Казимира і в Кракові, і у Львові були виділені квартали, куди він запросив євреїв з метою розвитку ремесел. Сьогодні давній львівський єврейський квартал – найдепресивніший район у старій частині міста. Нині місто Львів розпочало його відродження відкриттям кав’ярень Мазоха, галицької жидівської кнайпи «Під Золотою Розою». І фестиваль «LvivKlezFest» сприятиме ідеї розвитку туристичного Львова як європейського міста, де створено благодатний грунт для багатьох народів, які працювали і примножували його славу.

 


 
Головна Новини туризму Перше в Україні Свято вулиці пройде у Львові