Зелений туризм в Карпатах
Ваш незабутній відпочинок в унікальних природних умовах Карпатських гір в поєднанні з домашнім затишком та надзвичайною гостинністю господарів гірських маєтків!
Сільський зелений та екологічний туризм в Карпатах

Туризм

Реклама

Екотуризм в регіоні Дудінце: нерукотворна велич природних об’єктів
Портал Зелений туризм - Новини зеленого туризму

Місто Дудінце – це найтепліший курорт Словаччини завдяки найбільшій кількістості теплих днів у році. Регіон став відомим завдяки джерелам з цілющою термальною водою. Але не лише оздоровчі санаторії приваблюють туристів: місто вважають найбільш екологічно сприятливим в країні, оскільки воно розташоване на висоті 140 м над рівнем моря. Крім того, відвідувачі завжди зможуть скористатися пропозицією місцевих мешканців та здійснити велосипедну прогулянку чи еко-трекінг лісовими маршрутами.

Куди варто навідатися любителям екотуризму в Дудінце?

Всім гостям Еко Готелю Лео ми рекомендуємо відвідати унікальні в своєму роді Дудінскі травертини. Це дивовижні природні об’єкти, які практично неможливо дослідити за короткий період часу. Розташовані вони в курортному парку міста і займають територію понад 13 тис. квадратних метрів. Всі формування, які відмінно збереглися, є складовими національного пам’ятнику Словаччини. Розглянемо окремі травертини та їх принадність в ніші екологічного туризму.

Жива травертинова тераса. Об’єкт розташований на мальовничому березі струмка під назвою Штявниця. Тераса простягається на площі 1433 квадратних метри, і при цьому продовжує збільшуватись в розмірах. Травертиновий об’єкт вкривають зелені водорості.

  • Вапнякове відкладення Татарського джерела. Має висоту близько 8 м, а верхівку глиби «прикрашає» кратер. Саме з кратера витікає мінеральна вода, яка й сформувала відкладення.
  • Овальний травертин поблизу Купельного джерела. Об’єкт має висоту 6 м, але виглядає вражаюче.
  • Асиметричне відкладення біля джерела Шипкова ружичка. Північний бік має висоту 2 м, а південний – від 0,5 до 1 м. Виглядає захоплююче.

Східну частину лісопаркової зони робить унікальною підніжжя гірського масиву Гостенець. Тут також є джерело – Очне. Назву об’єкт отримав завдяки двом кратерам, що нагадують очі. Діаметр природних «очиць» складає до 50 см. Висота травертину – 2,5 м.

Римські лазні та інші знахідки для екотуристів

Якщо вас цікавлять найбільш знакові місцеві об’єкти, виділіть час на дослідження Римських лазень. Це – також травертин, але він має пласку форму та займає площу 8392 квадратних метри. Його складові – 32 заглиблення з квадратною чи прямокутною формою. Вони наповнені цілющою водою. Саме в цих природних мінеральних купелях давні люди приймали ванни.

Окрім курортного лісопарку, екологічні мандрівки можна здійснювати до скельних осель в поселенні Броголовці, цікавими є міста Банська Бистриця, Нітра, Зволен. Неймовірні враження залишаться в пам’яті гостей від шахтарського містечка Банська Штявниця. Є в регіоні й багато інших цікавих пам’яток – ми переконані, що дорогою до названих в цій статті об’єктів туристи знайдуть, чим помилуватися.

Дудінце є містом, яке посилює напрямок екотуризму віянням минулого, адже природні дива знайшли своє використання вже тоді, коли численні цивілізаційні принади людству були невідомі. Курорт своїми дорогоцінними джерелами багато віків стояв на варті здоров’я мешканців та подорожніх. І сьогодні паломництво в Дудінце з оздоровчою метою не припиняється, але лікування не забороняє милуватися красотами природи.


 
Головна Новини туризму Екотуризм в регіоні Дудінце: нерукотворна велич природних об’єктів