Зелений туризм в Карпатах
Ваш незабутній відпочинок в унікальних природних умовах Карпатських гір в поєднанні з домашнім затишком та надзвичайною гостинністю господарів гірських маєтків!
Сільський зелений та екологічний туризм в Карпатах

Туризм

Реклама

Терапія музикою під відкритим небом
Портал Зелений туризм - Новини зеленого туризму
Терапія музикою під відкритим небом
Українські Карпати в уяві пересічного туриста – це, зазвичай, холодно-величаві гори, давні народні промисли та подих традицій гуцульського краю. Сюди відправляються аби набратися сил, натхнення, а також побути в обіймах надзвичайно-чарівної природи. Але тепер, під відкритим карпатським небом, можна не лише активно відпочити, а й зцілитися за допомогою музики. Така можливість розширює мистецькі обрії для українського слухача і допомагає йому розвивати власні особистісні ресурси.

KarpatyArt відбудеться у м. Яремче та смт. Ворохті вже найближчим часом. Про здобутки та перспективи Першого фестивалю академічного мистецтва у Карпатах розповів його креативний організатор та засновник, Ігор Прокопюк.

Пане Ігорю, розкажіть про враження від попереднього karpatyArt?

Передусім хочеться поділитися спогадами про атмосферу, яка панувала на всіх концертах, тренінгах, майстер-класах, дискусіях та розважальних акціях нашого пленеру. Відчуття взаєморозуміння, спільної творчості, підтрика поміж учасниками різних професійних статусів та різного віку, міжкультурний діалог — це далеко не всі здобутки karpatyArt 2012, які, буде пам’ятати кожен з учасників. Ми, як організатори, від самого зародження ідеї такого фестивалю, розуміли важливість міжособистісної взаємодії поміж всіма учасниками, і виглядає на те, що нам вдалося зреалізувати цей проект.

А що можна буде почути цьогоріч?

Цього ж року на учасників та гостей karpatyArt очікують кілька приємних новинок, а також вже традиційні концерти камерної музики, тренінги та, звісно, ж похід на г. Говерлу. Зауважу, що вже сьогодні є очевидним чіткий вектор, направлений у сторону збільшення мистецької ваги та професійної довершеності виступів, що складатимуть концерті програми вечорів. Так, відкриттям karpatyArt стане подвійний концерт Й.С. Баха у виконанні Анни Стемпін та Наталі Зубко у супроводі камерного оркестру «Hаrmoniа Nobile», другого дня прозвучить різноманітна музика у виконанні струнного та духового квартетів, а 28 червня відбудуться концерти за участю наймолодших музикантів Яремчанщини та солістки Національної опери України Ірини Поштарюк, — словом, розвиваємось і ростемо як той Котигорошок з одноіменної народної казки.

Захід позиціонує себе як фестиваль-пленер. Розкажіть детальніше про формат фестивалю

Власне, значна кількість акцій фестивалю пов’язана з перебуванням на природі, що дає всі підстави сприймати karpatyArt як правдивий фестиваль-пленер. Проте, саме поняття камерної музики передбачає музикування у «кімнаті»: camera з італійської – кімната. Тож, маємо таке цікаве поєднання двох, здавалось би дуже різних форматів.

На Вашу думку, наскільки камерна музика є близькою до потреб сучасного слухача?

Сьогодні можна почути багато різних думок з приводу неактуальності, застарілості і, зрештою, непотрібності академічного музикування як явища. Але коли ми наблизимось до суті, власне, камерного музикування, то відразу зрозуміємо які невичерпні ресурси містить в собі саме цей вид музичної творчості, і як легко, шляхом ансамблевої взаємодії, музикантам донести зміст музичного твору до слухачів. Додам, що камерна музика надзвичайно різнопланово презентує академічне музичне мистецтво і в історичному ракурсі завжди мала прикладний характер. Тобто, була близька до потреб суспільства.

«Родзинки» фестивалю – це музикотерапевтичні сесії та «Оркестр інтуїтивної музики». Що саме зможуть почерпнути для себе гості та учасники пленеру, відвідавши ці акції?

Програма цьогорічного karpatyArt складена таким чином, що має наскрізну структуру. Так, всі акції фестивалю пов’язані між собою і разом творять єдине дійство, яке покликане відкрити у слухача нові ресурси та активізувати його творчу волю. Тому, аби винести якомога більше користі з karpatyArt-у 2013, слід прожити з нами ці п’ять днів від початку і до самого завершення.

Гуцульські вечорниці та колективне сходження на Говерлу – це вже добра традиція karpatyArt?

День, котрий передує дню закриття karpatyArt-у, як і минулого року, цілком відведений активному відпочинку та заглибленням у народні традиції. Опісля підкорення найвищої вершини України, karpatyArt-івці зберуться за дружнім родинним вогнищем, а потім і столом для спільних вечорниць. Вони увінчаються гуцульськими ворожіннями та співом народних пісень. Тож, користуючись нагодою, в передчутті радості, запрошую всіх заявити про власну участь у нашому пленері! Ми будемо безмежно раді новим знайомствам.

Пане Ігорю, що радите, початківцям у цій справі, для створення якісного і цікавого фестивалю?

Сьогодні організовувати фестивалі в Україні дуже непросто. В мене одна-єдина порада: потрібно слухатись свого серця і вірити в успіх власної справи. Все решта здобувається у щоденній роботі і приходить з досвідом. Детальніше про створення фестивалів готовий говорити при особистій зустрічі на karpatyArt.

Вголос


 
Головна Новини туризму Терапія музикою під відкритим небом