Зелений туризм в Карпатах
Ваш незабутній відпочинок в унікальних природних умовах Карпатських гір в поєднанні з домашнім затишком та надзвичайною гостинністю господарів гірських маєтків!
Сільський зелений та екологічний туризм в Карпатах

Туризм

Реклама

Українська туристична галузь: між Македонією та Албанією
Портал Зелений туризм - Новини зеленого туризму
Українська туристична галузь: між Македонією та Албанією
Міжнародний економічний форум оприлюднив звіт конкурентоспроможності країн в галузі туризму та подорожей. Україна в ньому зайняла 76 місце, що на 9 позицій вище порівняно зі звітом 2011 року.

Очолила рейтинг Швейцарія, друга і третя Німеччина та Австрія. За ними йдуть: Іспанія, Великобританія, США, Франція, Канада, Швеція та Сінгапур.

Поряд з Україною розташувались Македонія (75 місце) та Албанія (77 місце). При цьому, серед європейських країн Україна зайняла 37 місце (з 42 країн), обігнавши лише Албанію, Вірменію, Сербію, Боснію та Герцеговину і Молдову.

Чи відповідає місце в рейтингу потенціалу України?

Позитивно в рейтингу оцінені система охорони здоров’я в Україні, телекомунікації, залізниці, загальний рівень цін. Натомість погано з екологією, готелями та дорогами.

Оцінювання велось на основі 14 підпунктів, які об’єднані в три групи: нормативно-правова база (правова та регулятивна база, екологічна стабільність, безпека, здоров’я та гігієна і пріоритизація туристичної галузі), розвиток туристичного бізнесу та інфраструктури (авіа, наземний транспорт, туристична інфраструктура, інформаційно-комунікативна система та цінова доступність) та людські, культурні та природні ресурси (куди також входять дружність до туризму, та кліматичні зміни).

Розглянемо цих 14 підпунктів детальніше:

Правова та регулятивна база
Що оцінювалось: державний вплив на туристичну галузь, сприятливість або несприятливість урядових ініціатив для бізнесу.

Українська туристична галузь: між Македонією та Албанією

Сінгапур - країна з найкращою правовою базою для розвитку туристичного бізнесу

Сінгапур, Нова Зеландія та Гонконг мають найбільш сприятливі середовища для розвитку галузі туризму, включаючи активну політику залучення іноземних інвесторів та розвитку галузі. Також в цих країнах є мінімум бюрократичних перешкод для започаткування нового бізнесу. Компанію в топ-10 їм складають ще дві азійські економіки: Тайвань та Малайзія.

За цим показником Україна займає 114 місце, на рівні з Мадагаскаром (112 місце), Таджикистаном (113), Ліваном (115), Лесото (116).

Позитивно в цьому показнику вплинув лише індикатор «ціна заснування приватного бізнесу». Усі решту індикатори такі як, наприклад кількість днів необхідних для заснування бізнесу (22 дні), права власності, рівень розповсюдження іноземної власності, безвізовість України для інших країн тощо, опускали Україну вниз рейтингу.

Екологічна стабільність
Що оцінювалось: екологічна політика в країнах, екологічні норми і рівень їх дотримання, а також рівень шкідливих викидів та кількість видів, що зникають.

Українська туристична галузь: між Македонією та Албанією

Найкраща екологія у Швеції

Найкращими тут визнані Швеція, Швейцарія та Фінляндія. Ці країни характеризуються природоохоронним законодавством, яке водночас є чітким та строгим, з окремим фокусом на туризм. Також в десятці кращих країн Німеччина, Данія, Австрія, Фінляндія, Норвегія та Ірландія, які демонструють значне зосередження на охороні природи, йдеться у звіті.

Україна тут 92, поруч з Ефіопією (90 місце), ОАЕ (91) та Молдовою (93).

Найкращий індикатор в України: викиди твердих частин (26 місце). Найгірший показник раціональне використання природних ресурсів (128 місце в рейтингу). Також у другій сотні Україна за такими індикаторами: чітке природоохоронне законодавство та його виконання.

Безпека
Оцінюється загальний рівень злочинності, можливість тероризму, робота правоохоронних органів (наскільки можна на них покластись), а також кількість смертей у ДТП.

Українська туристична галузь: між Македонією та Албанією

Фінляндія - лідер за рівнем безпеки

У цій сфері добре представлені європейські країни, з Фінляндією та Швейцарією на вершині рейтингу. Також в топ-10 є два азійських «тигри»: Гонконг на третьому місці та Сінгапур на п’ятому. У перших трьох країн в рейтингу дуже низький рівень злочинності, а також дуже ефективна правоохоронна система. Ці країни не переборщують з антитерористичними заходами. Також у них безпечні дороги та низький рівень смертності в ДТП.

Тут Україна 77-ма. Такий же рівень безпеки у Ботсвани (75), Замбії (76), Камбоджі (78) та Туреччини (79).

Підняли Україну в рейтингу такі індикатори як втрати бізнесу від тероризму (36 місце) та втрати від злочинності (41 місце). Натомість в Україні високий рівень смертності у ДТП – 21,5 на 100 тис. мешканців (90 місце) та низька надійність роботи правоохоронних служб (119 місце).

Здоров’я та гігієна
Що оцінювалось: доступ до питної води і загальна санітарія, наявність лікарів та лікарняних ліжок.

Українська туристична галузь: між Македонією та Албанією

Найкраща медицина та ідеальна санітарія в Австрії

В цьому показнику найкращими визнані Австрія та Німеччина. Ці країни показують високий рівень доступу до чистої питної води, а також високий рівень медичної інфраструктури. Вони можуть запевнити міжнародних туристів, що їхньому здоров’ю тут нічого не загрожує.

Тут в України високе 8 місце. Поряд Ісландія (7) та Угорщина (9).

В Україні велика кількість лікарняних ліжок (4 місце в рейтингу) та лікарів (25 місце), трохи гірша ситуація з доступом до питної води (98% населення, 52 місце) та з доступом до медицини (94% населення, 58 місце).

Впорядкованість туристичної галузі
Що оцінювалось: наскільки пріоритетною є галузь туризму в країні.

Українська туристична галузь: між Македонією та Албанією

Сейшели - приклад того, як потрібно розвивати туризм

Кращими тут названі Сейшели, разом з Кіпром та Маврикієм. Також в ТОП-10 такі відомі туристичні напрямки, як Барбадос, Мальта, Ямайка та Іспанія. Такі високі результати не є несподіванкою, відзначають автори звіту, оскільки туризм є пріоритетною галуззю для економік цих країн.

Україна – 84-а. Поряд розташувались: Болгарія (82), Нікарагуа (83), Танзанія (85) та Люксембург (86).

Непогані результати за такими індикаторами: Повнота даних туристичної галузі (28 місце), рівень видатків на туризм (38 місце), все гірше з орієнтованістю держави на туризм (126 місце) та ефективністю маркетингових ходів з приваблення туристів (109 місце).

Авіа інфраструктура
Що оцінювалось: кількість авіарейсів, кількість авіакомпаній, щільність аеропортів, якість інфраструктури як для внутрішніх так і для міжнародних рейсів.

Українська туристична галузь: між Македонією та Албанією

Найкраща авіаінфраструктура в Канади та США, замикають трійку лідерів Об’єднані Арабські Емірати. За ними слідують Австралія, Великобританія та Гонконг. Ці країни або є великими за територією і відповідно, у них, розвинені внутрішні авіа перельоти, або міжнародними авіа центрами. Усі ці країни характеризуються наявністю великих вузлових аеропортів, високою кількістю авіарейсів у співвідношенні на одного мешканця, великою кількістю авіа операторів та розвиненим сервісом.

Україна - 78. На подібному рівні розвинена авіа інфраструктура в таких країнах: Кенія (77), В’єтнам (79), Сальвадор (80 місце).

Непогані показники в України в таких індикаторах: кількість авіаліній (35 місце) та наявності місць на домашніх авіарейсах (45 місце), гірша ситуація у: наявність місць на міжнародних рейсах (59 місце), кількість відправлень (84 місце), рівень розвитку інфраструктури (85 місце), кількість аеропортів відносно до кількості населення (98), мережа міжнародних авіарейсів (101 місце).

Транспортна інфраструктура (наземний транспорт)
Що оцінювалось: якість доріг, залізниць, ефективність національної транспортної мережі в цілому, транспортна доступність основних бізнес-центрів та туристичних пам’яток.

Українська туристична галузь: між Македонією та Албанією

Франція - країна з найкращими дорогами

Найкраще наземний транспорт розвинений в Гонконгу, Сінгапурі та Швейцарії. В усіх трьох хороші дороги, залізниці та порти, а також злагодженість роботи транспортної системи в цілому. Добирання з однієї точки в іншу для мандрівників є простим та зрозумілим.

Очікувано, найменшу оцінку тут Україна отримала за якість доріг (135 місце зі 140 країн). Гірші дороги тільки в Гвінеї, Монголії, Румунії, Гаїті та Молдові. Росія в рейтингу на сходинку вища – 134. Країною з найкращими дорогами названа Франція, 2 і 3 місце ОАЕ та Сінгапур.

Натомість високо оцінена залізнична інфраструктура України (24 місце). Низькі оцінки також мають: розвиток мережі доріг (51 місце), портова інфраструктура (74), густота доріг (77).

Туристична інфраструктура
Що оцінювалось: кількість готелів, наявність великих компаній з прокату автомобілів, кількість банкоматів.

Українська туристична галузь: між Македонією та Албанією

Мальта – країна з найбільшою кількістю готелів відносно кількості населення

У цьому показнику найкращі результати в європейських країн, а лідирують Австрія та Італія, на третьому місці Греція. В першій десятці також є Іспанія, Швейцарія та Хорватія. Туристи в цих країнах мають широкий вибір готелів, компаній з прокату автомобілів, а також банкоматів, що дозволяє подорожувати з мінімумом готівки. Іншими словами мандрівники в цих країнах мають все для комфортного перебування.

Україна тут - 50.

Тут у нас все добре з банкоматною мережею (26 місце) та присутністю ренткарівських компаній (32 місце), натомість погано з готельною мережею (94 місце).

Інформаційно-комунікативна система
Рівень проникнення Інтернету, телефонних ліній, мобільного зв’язку.

Українська туристична галузь: між Македонією та Албанією

Корея - технологічний лідер

Що стосується розвитку технологій, тут все більше домінують азійські країни. Лідирують Корея та Гонконг, третьою є Швеція. Японія та Сінгапур ще дві азійські країни з ТОП-10. Проникність технологій в цих країнах є дуже високою, відповідно вони широко їх використовують в таких інструментах як бронювання, маркетинг та дистрибуція.

За кількістю Інтернет-користувачів на 89 місці (30,6%), проникність мобільного зв’язку – 43 місце, телефонного стаціонарного зв’язку – 44 місце, розповсюдження широкосмугового доступу до Інтернету – 69 місце, мобільного Інтернету – 88 місце.

Цінова конкурентоспроможність
Ціни на авіаквитки та аеропортові збори, ціна палива, рівень цін на проживання, а також розмір податків, які сплачують туристи.

Українська туристична галузь: між Македонією та Албанією

Іран - країна з найприємнішими цінами

В плані цін найдоступнішими країнами в світі є Іран, Бруней та Гамбія. В усіх трьох країнах дуже низькі ціни на пальне, низькі аеропортові збори. Окрім того, Гамбія має найдоступніші в плані цін готелі. Також в першій десятці є Малайзія та Індонезія, завдяки хорошому співвідношенню ціна-якість сервісу в цих країнах.

Україна на 110 місці.

Вверх у рейтингу Україну підняли такі індикатори: паритет купівельної спроможності (31 місце), та рівень цін на пальне (44 місце). За даними авторів звіту, середня ціна бензину в Україні складає 0,92 USD/літр. Країною з найдешевшим пальним названа Венесуела (0,011 USD/літр!), далі йдуть Іран (0,016 USD/літр) та Саудівська Аравія (0,067 USD/літр).

Натомість Україна є країною з дорогими авіаквитками та високими аеропортовими зборами (107 місце), дорогими готелями (110 місце), рівень і ефективність податків (135 місце).

Людські ресурси
Загальний рівень освіти та підготовки персоналу. Участь приватного сектору в модернізації. Доступність кваліфікованої робочої сили, трудове законодавство.

Українська туристична галузь: між Македонією та Албанією

Японія – країна довгожителів, середній вік життя – 82,9 років

Швейцарія, Сінгапур та Ісландія тут визнані кращими. У цих країнах хороший рівень освіти, гнучкий ринок праці, відкритий для іноземних працівників, що є критичним для туристичного бізнесу, який є сезонним.

У цьому пункті індикатори розбиті на два підпункти: освіта (Україна 72) та наявність кваліфікованість працівників (44 місце). Початковою освітою охоплено 90,7% населення (90 місце), середньою освітою – 95,6% (48 місце), загальна якість освітньої системи – 69 місце.

У підпункті кваліфікація працівників враховані такі індикатори: як законодавче врегулювання процесу найму та звільнення працівників (16 місце), легкість найму іноземних працівників (58 місце), середній вік життя (в Україні – 70,3 роки, 93 місце), розповсюдженість ВІЛ серед населення 15-49 років (в Україні 1,1%, 107 місце).

Дружність до туризму і подорожей
Що оцінювалось: загальна відкритість місцевого населення до мандрівників та іноземних туристів, клієнтоорієнтованість місцевих компаній.

Українська туристична галузь: між Македонією та Албанією

Ліван – найбільш «туристичнодружна» країна

Найвищі місця у Лівану, Барбадосу та Гонконгу. Усі троє демонструють відкритість до іноземних туристів, а ділове середовище орієнтоване на туризм.

Україна – 101.

Критерії оцінки: загальна відкритість до туризму (оцінювалось за тим, який відсоток у внутрішньому валовому продукті складають надходження від туризму), Україна – на 56 місці (5,6% ВВП); ставлення до іноземних туристів (127 місце), клієнтоорієнтованість бізнесу (70 місце).

Природні ресурси
Що оцінювалось: кількість природних пам’яток, зокрема тих, які входять у спадщину ЮНЕСКО, багатство фауни в країні, відсоток природно-заповідного фонду в країні.

Українська туристична галузь: між Македонією та Албанією

Найцікавіша природа в Бразилії

Тут лідирують Бразилія, Австралія, США і Танзанія. У цих країнах є багато природних пам’яток, велика кількість заповідників та національних парків, а також багата фауна. Цим країнам пощастило мати природу, яка приваблює велику кількість туристів, також вони відповідальні за захист найбільш цінних екосистем на планеті.

Критерії оцінювання: кількість пам’яток зі спадщини ЮНЕСКО (в Україні – одна – букові праліси Карпат, 45 місце), різноманітність природного середовища (104 місце), багатство фауни (82 місце), відсоток заповідних територій (115 місце) та морських заповідних територій (28 місце).

Культурні ресурси

Кількість культурних пам’яток спадщини ЮНЕСКО, спортивна інфраструктура, кількість міжнародних виставок та ярмарків в країні, а також інші дані які можуть дати уявлення про культурне багатство країни.

Українська туристична галузь: між Македонією та Албанією

Іспанія - найкраща для "культурного" туризму

Тут лідирують європейські країни: Іспанія, Швеція, Великобританія, Італія та Франція. В цих країнах багато представлена спадщина ЮНЕСКО, а також вони є «творчими» лідерами-експортерами фільмів та музики. Також ці країни проводять багато виставок та ярмарків, мають багато стадіонів.

Критерії оцінки: кількість культурних пам’яток спадщини ЮНЕСКО (в Україні чотири, 63 місце), кількість місць на стадіонах (85 місце), кількість виставок (76) та експорт «креативної індустрії» (46 місце).

Повністю зі звітом можна ознайомитись ТУТ.

Фото: digitaltrends.com, tourist-destinations.com, seychelles.travel, sunseaandskytravel.blogspot.com, xploreasia.org, ds-lands.com, miriadna.com, picstopin.com

Вголос


 
Головна Новини туризму Українська туристична галузь: між Македонією та Албанією