Зелений туризм в Карпатах
Ваш незабутній відпочинок в унікальних природних умовах Карпатських гір в поєднанні з домашнім затишком та надзвичайною гостинністю господарів гірських маєтків!
Сільський зелений та екологічний туризм в Карпатах

Туризм

Реклама

В УКУ відкриють музей ікон на склі (ФОТО)
Портал Зелений туризм - Новини зеленого туризму
В УКУ відкриють музей ікон на склі (ФОТО)
В Українському католицькому університеті відкрили виставку старовинних гуцульських та покутських ікон на склі, які Університетові подарував відомий український колекціонер Іван Гречко. Перші 50 експонатів стануть основою для майбутнього музею УКУ. Це найбільша колекція українських ікон на склі середини 19 – початку 20 ст.

Про це інформує прес-служба УКУ.

«Щасливий день для мене нині випав. Бо я цілий вік мав якусь таку духовну пригоду з того приводу, як збирав ті речі. Тепер найщасливіший момент у моєму житті, бо я можу комусь це передати. Бо як Церква є вічна, так і те мистецтво, яке Церкві служить, і во Славу Божу є створене – воно все є при Церкві», – поділився своїми переживаннями під час відкриття експозиції Іван Гречко.

Сьогодні для мене також радісний і зворушливий момент. Бо те, що могло загинути – збереглося, і воно в Університеті буде навчати багатьох. Перед нами є колекція, яка фіксує як наші прадіди без особливих можливостей створили цілий жанр, у якому є колір, життя, радість і смуток, а передовсім в ньому є Слава Божа і гідність людини. Тому від імені Університету прийміть вдячність за Ваш труд цілого життя у збиранні та зберіганні цієї колекції, за вашу довіру. Бо нема більшої довіри, коли ти свій життєвий скарб комусь передаєш. Я надіюся, що ми і наші нащадки в Університеті будуть гідні цієї довіри», – звернувся до колекціонера Івана Гречка владика Борис.

Усі охочі можуть оглянути експозицію у 106 аудиторії корпусу філософсько-богословського факультету. Після відкриття багатофункційного будинку в університетському містечку УКУ, що на вул. Стрийській, її перенесуть туди. Як запевнив проректор УКУ о. д-р Богдан Прах, Університет зробить все можливе для зберігання та розширення цієї експозиції.

Символічним моментом передання цієї експозиції стало те, що 100 років тому, у 1913 році, митрополит Андрей Шептицький також передав в дар українському народові свою приватну колекцію, яка розпочиналась зі збирання стародавніх українських ікон та речей сакрального мистецтва, а згодом стала основою тепер уже Національного музею у Львові.

Вголос


 
Головна Новини туризму В УКУ відкриють музей ікон на склі (ФОТО)