Зелений туризм в Карпатах
Ваш незабутній відпочинок в унікальних природних умовах Карпатських гір в поєднанні з домашнім затишком та надзвичайною гостинністю господарів гірських маєтків!
Сільський зелений та екологічний туризм в Карпатах

Туризм

Реклама

У Закарпатті відфестивали свято мінеральної води
Портал Зелений туризм - Новини зеленого туризму
У Закарпатті відфестивали свято мінеральної води
Закарпатська мінеральна вода – джерело здоров’я для місцевих та гостей, що приїхали оздоровитися, і значний прибуток для бюджету. Цілюща вода – смачна й лікувальна і вчора, 22 липня її вшанували на святі мінеральної води «Сила життя – у джерелах Карпат» (на території між селами Поляна та Уклин Свалявського району Закарпатської області). Тут представили санаторії краю та розповідали про властивості водички, а також частували мінеральним трунком.

Артем з родиною – туристи з Києва приїхали відпочивати до оздоровниці. Так і на фестиваль потрапили. Мінеральна «Плосківська» для столичних гостей – приємне відкриття, адже в Києві подібного не знаходили.  

«Взагалі, тема класна – рекламувати мінеральну воду для України, аби все більше людей про неї дізнавалися. Наприклад, батьки відпочивали у Закарпатті місяць тому й привезли воду «Плосківську», їм вона сподобалася і ми її скуштували, а у нас така не продається. У Києві продають найпопулярніші води, які розкручені маркетингово».

Не одному Артемові посмакувала справжня мінеральна вода зі свердловини. Найбільше натовпу було біля бювету з мінеральними водами «Поляна купель», «Поляна квасова», «Лужанська» та «Плосківська», звідки гості дегустували воду. А представники санаторіїв та заводів мінеральних вод розповідали про властивості напою з кожної свердловини, яких у Свалявському районі кілька. 

У «Сонячному Закарпатті» відпочивають до 50 тисяч туристів на рік

Та попри гарний смак і лікувальні властивості таку воду рекомендують вживати за консультацією медика. На переконання головного лікаря санаторію «Сонячне Закарпаття» Івана Немеша, вживати закарпатську мінералку можна і як содову воду, але в невеликих кількостях. На території санаторію є цех з розливу мінеральної води «Поляна квасова», який розташований прямо на джерелі. Окрім мінералки Іван Іванович хвалить і власне курорт, вважає, що «Сонячне Закарпаття» – на тому ж рівні, що і «Моршин» на Львівщині. 

«У середньому тут протягом року лікуються від 10 до 16 тисяч людей, а загалом відпочивають до 20—30 тисяч туристів. А якщо взяти до уваги всі 20 готелів на території «Сонячного Закарпаття», то сюди їдуть понад 50 тисяч гостей», – з гордістю наголошує головний лікар. 

До «Сонячного Закарпаття» їдуть з Росії, Молдови, Білорусі, Ізраїлю, Німеччини, США, але це люди, які раніше жили на території СРСР. Останнім часом сюди приїздять навіть корінні італійці, яких супроводжують українки, які повиходили там заміж.

На заводі пляшка води вартує 2,7 грн.

Відчути на собі позитивну дію мінералки можуть не лише пацієнти санаторію, а й прості смертні з міста, однак варто зауважити, вода з пляшки вже не має того смаку, що одразу зі свердловини. З цеху з розливу і реалізації мінеральної води ДП Санаторію «Сонячне Закарпаття» у добу можна добути 90 кубів води. За словами співробітника цеху пана Василя, частина йде на лікувальні ванни, частина – на потреби заводу, близько 40 кубів розливають. 

На день тут випускають 15–16 тисяч пластикових пляшок води і 13–14 тисяч – у склі. Одна скляна або пластикова пляшка з цеху вартує 2,7 гривні. Для порівняння: в Ужгороді у супермаркеті така вода коштуватиме до 5 гривень, а у кафе середнього класу – до 9 гривень.

Що маємо з мінералки?

Зважаючи на те, що мінеральна вода лікує і смакує, є родзинкою Свалявщини, завдяки ній створені робочі місця і йдуть надходження до бюджету, то можна припустити, що тематичний фестиваль – хороша пропаганда вживання мінеральної води й здорового способу життя загалом.

Як сказав голова сільради села Поляна Іван Дрогобецький, завдяки мінеральній воді (тобто оздоровчим закладам, як діють на її базі) село Поляна має досить пристойний річний бюджет – понад 4 млн грн. (у селі мешкають понад 3600 людей). 

«У Поляні не працює тільки той, хто не хоче. А всі інші мають роботу. Щодня на роботу приїжджають і 2 автобуси людей з Мукачева», – каже сільський голова. Поляна – чи не єдине село області, яке за надходженнями у бюджет не відчуває загальної економічної кризи». 

Водночас, за словами Дрогобецького, від фестивалю не варто чекати якихось прибутків.

«Фестиваль – вшанування того надбання, яке нам дав Бог, це наша подяка йому, цій землі за те, що ми тут народилися і живемо. Вважаю, що ми мусимо прославляти цю землю, мінеральну воду і взагалі не стоїть питання про економічне обгрунтування – вигідність чи невигідність проведення фестивалю. Це наше бажання, наша можливість якось про себе сказати, презентувати себе», – твердить про безкорисливість сільський голова.

За його словами, на момент фестивалю відпочивали 3800 чоловік, відповідно – їх, а також місцевих мешканців очікували на фесті.

«так виглядає, що люди прийшли просто поїсти...»

Львів’янин Віталій вперше відпочиває у закарпатському санаторії (йдеться про курорт Сонячне Закарпаття) і наразі задоволений. Щодо фестивалю то шкодує, що несприятлива погода, адже в день свята було холодно і постійно падав дощ.

«Я чув про властивості вашої води, тому сюди і приїхав. Взагалі тут лікують вода, повітря, клімат загалом. Обов’язково приїду сюди ще», – ділиться враженнями турист.

А киянин Артем все ж висловлюється, що задля туристичної привабливості на фестивалі має бути і цікаво.   

«Для туриста, для населення це нормально, однак мені здається, що недостатньо розваг і трішки не організований сервіс. Та й для дітей якісь повинні бути розваги окремо... Так виглядає, що люди прийшли просто поїсти, є якась сцена, на ній хтось виступає і це все. Хоча, серед природи і це нормально», – додає турист. А ще Артема потішила політична символіка біля сцени фестивалю, мовляв, тоді все зрозуміло...   

Евеліна Гурницька

У Закарпатті відфестивали свято мінеральної води - 25% на металопластикові вікна

 
Головна Новини туризму У Закарпатті відфестивали свято мінеральної води