Зелений туризм в Карпатах
Ваш незабутній відпочинок в унікальних природних умовах Карпатських гір в поєднанні з домашнім затишком та надзвичайною гостинністю господарів гірських маєтків!
Сільський зелений та екологічний туризм в Карпатах

Туризм

Реклама

Східниця перетвориться у курорт державного значення
Портал Зелений туризм - Новини зеленого туризму
Східниця перетвориться у курорт державного значення
Основа основ справжнього патріотизму – інвестування у розвиток рідної держави. Це стосується всіх галузей, зокрема, й лікувально-оздоровчої. Українці фінансують чужоземні курорти у той час, як іноземці, які знаються на якісному оздоровленні, все частіше надають перевагу курортам Прикарпаття.

Місцеве підприємництво – основний інвестор

На Львівщині є місцини з унікальними рекреаційними можливостями, які потребують інвестицій для повноцінного розвитку. Йдеться про Дрогобиччину. Тут існує найсприятливіший природний комплекс для відпочинку, оздоровлення та лікування. Цілющі мінеральні води, найбільше у світі родовище озокериту, врешті – поклади нафти, – всі ці багатства зосереджені на Дрогобиччині.

Агрооселі та відпочинкові комплекси – справа рук місцевих інвесторів

Окремі гірські масиви за рельєфом і кліматом сприятливіші від альпійських, і можуть бути залучені до міжнародної системи гірського спорту, туризму та відпочинку Для жителів Дрогобиччини є чудові можливості розвивати популярний сьогодні у Європі агроекотуризм, – займатися прибутковим сучасним бізнесом у власній домівці. На Дрогобиччині функціонує близько 15-ти агроосель, які приймають туристів з усіх-усюд. Прогулянки гірськими стежками, неймовірної краси пейзажі, дзвінкі водограї, смаколики місцевої кухні, – приваблюють втомлених цивілізацією мандрівників.

Прикладом підприємництва може слугувати відпочинковий комплекс у селі Опака, поблизу Східниці. Його співзасновники — троє трускавчан. Тут можна власноруч зловити найціннішу рибку – форель, яку, за бажанням, приготують вправні кухарі, відпочити у затишному ресторанчику чи в альтанці на березі озера. А незабаром обіцяють ще одну розвагу –сноутюбинг, – або ж надувні санки. Цікаво, що кататися на них можна буде і взимку, і влітку.

«В Опаці є всі можливості для облаштування гірськолижного курорту, – говорить один зі співзасновників пан Михайло, – Якби знайшлися інвестори, тут можна було б зробити витяг, збудувати готель. І ще більше місцевих мешканців мали б роботу». Поруч з комплексом є ще й джерело «Нафтусі», тож, хтозна, може знайдеться розумний інвестор, оцінить привабливість цього села, й в Опаці незабаром постане лікувально-відпочинковий комплекс.

Цілющі води Східниці живлять річку

А наразі, окрім відомого уже на весь світ Трускавця, неоправленою перлиною бойківського краю є Східниця. Свого часу владоможці не йняли віри, що поруч зі знаменитим на весь Союз Трускавцем б'ють джерела ще багатші за своїми властивостями. І лише науковець Омелян Стоцький, першовідкривач мінеральних вод Східниці, вірив у природні багатства цього гірського селища. Та встиг описати лише 18 джерел, а 25 й досі очікують уваги вчених мужів.

Східниця була визнана курортом ще у 70-х роках минулого століття, чимало бюветів досі не облаштовано. І тече цілюща вода у річку Східничанку, хоча могла б зцілювати хворих людей. У декого з місцевих жителів мінеральне джерело б’є прямо у дворі. Медики дійшли висновку, що пити воду слід при захворюваннях нирок, печінки, жовчного міхура, при порушенні обміну речовин, хронічних панкреатитах, анеміях і захворюваннях шлунково-кишкового тракту. А ще помічна вона тим, хто потерпів від Чорнобильської біди, має проблеми з нервовою системою. Вода підвищує імунітет, запобігає розвитку онкозахворювань. Лікує вона і «хворобу цивілізації» – хронічну втому.

Ані селищна влада, ані окремі інвестори не можуть вирішити комплексно усіх проблем Східниці. А це не лише під’їзні дороги, вуличне освітлення, врешті, встановлення селищних меж, а насамперед питання наукового дослідження джерел, розширення мережі лікувально-оздоровчих бальнеологічних закладів, водопостачання та водовідведення. Це потребує вирішення на державному рівні.

Голова Дрогобицької райдержадміністрації Михайло Сендак робить все для того, аби Східниця стала одним з найкращих курортів України. Він переконаний, що лише через надання статусу державного курорту можна забезпечити належні умови для збереження та охорони природних лікувальних ресурсів Східниці, «отримати пряме фінансування з Державного бюджету на поліпшення комунальної інфраструктури селища. Окрім того, питання продажу чи надання в оренду земельних ділянок стане можливе лише за погодженням центральних органів виконавчої влади, буде неможливою безконтрольна забудова території».

Не без старань Михайла Дмитровича, ще у жовтні 2011 році Президент для забезпечення державної підтримки курорту Східниця доручив прем’єр-міністру підготувати законопроект про надання курорту Східниця статусу державного. Відтак, минулоріч у Східниці було виконано значний обсяг робіт з реконструкції капітального і поточного ремонту доріг, реконструкції фасадів і покрівель житлових об’єктів та розробки проектно-кошторисної документації для будівництва і реконструкції інших об’єктів інфраструктури селища. Однак, каже пан Сендак, «це лише маленька частинка від того обсягу робіт, який необхідно виконати, щоб курорт Східниця став всеукраїнською оздоровницею з європейськими стандартами сервісу».

Нафта, газ і найбільше у світі родовище озокериту – у Бориславі

Не менше очікує державної допомоги та інвестиційних надходжень й сусідній Борислав, – один із перших нафтових центрів світу. Практично під усім містом лежить «чорне золото». Зараз поклади корисних копалин практично вичерпані, а для відкриття нових місць народження чи видобутку з тих надр, які знаходитися глибоко під землею, потрібні нові технології і вливання фінансових потоків.

Поряд з нафтою і газом добувають у Бориславі озокерит. За запасами, рівнем видобутку бориславське родовище озокериту найбільше у світі. За якістю Бориславський озокерит – найкращий.

Медики помітили, що терапевтична дія «Нафтусі» значно підсилюється навіть при одноразовому застосуванні аплікацій з озокериту. Завдяки застосуванню в медицині, про озокерит знають сотні тисяч людей, яким він допоміг позбутися важких недугів. Комплекс цінних біологічних і фізико-хімічних особливостей озокериту робить його незамінним і тому попит на нього постійно зростає (1 тонна озокериту оцінювалась у кілька десятків раз дорожче, ніж 1 тонна нафти).

От і тягнуться сюди люди не лише з усієї України, а й іноземці все частіше заглядають. П’ють водичку, дихають чистим повітрям, і оцінюють інвестиційну привабливість цього прикарпатського клондайку. Хто-хто, а інвестор, зайшовши на Дрогобиччину, точно не помилиться, а от чи не помилиться наша держава, якщо втратить цю місцину? – з цим запитанням ми звернулися до голови Дрогобицької РДА Михайла Сендака.

«Переконаний, що у Східницю прийдуть державні інвестиції, бо роблю все, що можна у цій ситуації, і питання Східниці я обговорював з Президентом. Влада у Києві на найвищому рівні розуміє унікальність Дрогобиччини і Східниця стане курортом того рівня, на який вона заслуговує, – говорить Михайло Сендак. – Рекреація на Дрогобиччині – то є цілий комплекс проблем, тож і вирішення вони потребують комплексного, на найвищому рівні, з державницьким і патріотичним підходом до справи».

Фото: Вголос

Вголос

Східниця перетвориться у курорт державного значення - 25% на металопластикові вікна

 
Головна Новини туризму Східниця перетвориться у курорт державного значення