Зелений туризм в Карпатах
Ваш незабутній відпочинок в унікальних природних умовах Карпатських гір в поєднанні з домашнім затишком та надзвичайною гостинністю господарів гірських маєтків!
Сільський зелений та екологічний туризм в Карпатах

Туризм

Реклама

Мережа Карпатської кулінарної спадщини охопить Прикарпаття та ще чотири гірські регіони
Портал Зелений туризм - Новини зеленого туризму
<![if gte mso 9]> Normal 0 false false false RU X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 <![endif]><![if gte mso 9]> <![endif]><![if gte mso 10]> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Обычная таблица"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;} <![endif]>

З квітня 2012 року Туристична Асоціація Івано-Франківщини розпочинає реалізацію  проекту «Карпатська мережа кулінарної спадщини», співфінансування якого здійснюватиметься Європейським Співтовариством в рамках Програми транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна на 2007-2013 роки.  

Територія, на якій буде виконуватись зазначений проект, охоплює Івано-Франківську область України, регіон Соболч-Сотмар-Берег Угорщини, повіти Марамуреш та Сату-Маре Румунії, Кошицький край Словаччини. Партнерами проекту з української сторони є Івано-Франківська обласна державна адміністрація та виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради, а зі сторони ЄС -  Асоціація «Еколоджік» та Торгово-промислова палата повіту Сату-Маре (Румунія), Асоціація Шамос-Базар (Угорщина) та Кошицька регіональна філія Словацької торгово-промислової палати та промисловості (Словаччина), а також Європейська мережа кулінарної спадщини, головний офіс якої знаходиться у Швеції, Технічний університет м. Клуж-Напока – Північний університет, центр у м. Бая-Маре.

У цільових регіонах проекту сектори виробництва традиційних продуктів харчування та гастрономії є визначальними для розвитку багатьох локальних громад та включають  десятки малих підприємств харчування, що розвивають традиційне сільське господарство, кухню та гостинність. Такі підприємства у своїй діяльності переважно орієнтуються на місцеві традиції виготовлення продуктів та їжі. Саме представники цих галузей приватного сектору разом з кулінарними навчальними закладами на сьогоднішній день є головними охоронцями кулінарної спадщини свого краю. Саме вони передають секрети та рецепти традиційної кухні майбутнім поколінням.

Враховуючи це, метою проекту є збереження та популяризація традиційних карпатських продуктів харчування та кухарських традицій як каталізаторів сталого регіонального розвитку та збереження місцевої культурної спадщини. Виконавці проекту ставлять перед собою завдання створити нові можливості для розвитку бізнесу та малого підприємництва у секторах виробництва традиційної їжі та гастрономії, поєднати ресурси місцевих виробників та надавачів послуг у сфері туризму та налагодити сталі бізнесові зв’язки між виробниками та споживачами кулінарної продукції, поширювати знання про потенціал карпатської кулінарної спадщини, а також посилити культурну ідентичність цільових регіонів, популяризуючи їх крізь призму кулінарного туризму.

Оскільки кожному з цільових регіонів проекту притаманна унікальна культурна самобутність, яка водночас є частиною карпатської культурної традиції, значення проекту підсилюється тим, що чотири складових цієї традиції (українська, румунська, словацька та угорська) будуть поєднані в спільну мережу та спільно просуватимуться на туристичних ринках. Крім того, спільні ініціативи під егідою Карпатської мережі кулінарної спадщини дозволять учасникам проекту вивчити культури один одного, поділитися досвідом та створити міцне партнерство для майбутнього розвитку. Виконавці проекту мають надію, що кооперація секторів виробництва продуктів харчування та традиційного сільського господарства з туризмом сприятиме збереженню місцевих традицій та природи, популяризуватиме кулінарну спадщину серед місцевого населення. Також очікується, що Карпатська мережа кулінарної спадщини, що  буде відкритою для інших карпатських громад з інших регіонів, стане дієвою моделлю транскордонної співпраці.

Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.


 
Головна Новини туризму Мережа Карпатської кулінарної спадщини охопить Прикарпаття та ще чотири гірські регіони