Зелений туризм в Карпатах
Ваш незабутній відпочинок в унікальних природних умовах Карпатських гір в поєднанні з домашнім затишком та надзвичайною гостинністю господарів гірських маєтків!
Сільський зелений та екологічний туризм в Карпатах

Туризм

Реклама

Унікальний музей під відкритим небом може з’явиться на Закарпатті
Портал Зелений туризм - Новини зеленого туризму

10:40, 17 лютого 2012, п'ятниця

У с. Королево, Виноградівського району, що на Закарпатті розташована первісна стоянка людей.

Найдавніші знахідки, що були зібрані вченими, знайдено на глибині понад 10 метрів. Загалом вченим вдалося зібрати понад 60 тисяч кам’яних знарядь праці. Як вважають археологи, їх вік від 1 мільйона до 30 тисяч років до н. е.

Дослідження показали, що наші предки виготовляли наконечники списів, скребла, ножі майже виключно із місцевого андезиту (гірської породи).

Ініціативу створення музею під відкритим небом у Виноградівському районі, яку висловив перший заступник голови Закарпатської ОДА Іван Бушко на робочій нараді спеціалістів управління культури Виноградівського району.

Даний музей стане яскравим прикладом збереження історичної спадщини Королева, та створення нового привабливого туристичного об’єкта.

На Закарпатті окрім села Королево (найдавнiша стоянка в Центральнiй i Схiднiй Європi – 1 млн. 100 тис. років, у Виноградівському районі), варто також відзначити с. Рокосово, м. Ужгород, а також печера Молочний камiнь (Тячiвський район), як місця найперших поселень людей на території Закарпаття.

Довідка: стоянку у с. Королево, як місце тимчасового проживання людей кам’яного віку відкрив у 1974 році молодий київський вчений Владислав Гладілін.

Об’єкт має глибину 12 метрів, у структурі якого виявлено 16 культурних шарів зі слідами матеріальної культури кількох палеологічних епох.

Число знахідок сягає бл. 100 тис. одиниць: знаряддя праці кроманьйонців, неандертальців та пітекантропів. Це одна з найбільших у Європі палеологічних колекцій. 

джерело: Турінформ Закарпаття


 
Головна Новини туризму Унікальний музей під відкритим небом може з’явиться на Закарпатті