Зелений туризм в Карпатах
Ваш незабутній відпочинок в унікальних природних умовах Карпатських гір в поєднанні з домашнім затишком та надзвичайною гостинністю господарів гірських маєтків!
Сільський зелений та екологічний туризм в Карпатах

Туризм

Реклама

Куди не водять туристів у Івано-Франківську...
Портал Зелений туризм - Новини зеленого туризму
Хочете гострих відчуттів? Сходіть у громадський туалет в приміщенні франківського «Універмагу». Він - спільний для чоловік і жінок.

Щодня виходок в «Універмазі» приймає по кількасот нужденних. Сюди звертаються відвідувачі довколишніх торгових центрів і обласного ринку. Тому черги тут - звична річ.

Черга - класична, тобто спільна. Жінки разом із чоловіками добуваються до чотирьох кабінок. Жодних «М» і «Ж». Навіщо ускладнювати? Всі там будемо. На одній з кабінок табличка - «Для працівників універмагу». Очевидно, щасливці йдуть без черги. Бо нічим іншим кабінка не відрізняється.

Які унітази? Які пісуари? Дірки в підлозі, відомі з радянських часів. Дверцята, з-під яких видно частину ніг. А зверху - голови відвідувачів. І правильно: одразу бачиш, що зайнято. Ніхто не ломиться досередини, ручки з дверей не відриває. Тим, хто чекає, зрозуміло, що відбувається у кабінці, відтак ясно, на що сподіватися. Нема голови - значить, в процесі. Є голова - місце скоро звільниться.

Стояти в очікуванні вільного нужника плече в плече з представниками протилежної статі дуже пізнавально. Дізнаєшся, що чоловіки й жінки по-різному тупцюють і схрещують ноги. Розрізняєш інакші звуки. Відчуваєш різні запахи. Бачиш, як змінюються вирази облич. Нові, досі незнані емоції опановують усередині кабінки. Коли інша стать зазирає в очі, як пораєшся з одягом і білизною. Чи берешся за туалетний папір...

Атракція підсилена текстом. На кожній кабінці красується оголошення з проханням не користуватися мобільними всередині. Мовляв, за телефони, які падають у каналізацію, адміністрація закладу відповідальності не несе. Небезпечна конфігурація очка. Треба вважати.

Санітарні норми для громадських туалетів визначені Державними будівельними нормами В.2.2-9-99, що діють із часів СРСР. Вони передбачають, скільки туалетів має бути в населеному пункті на одному квадратному кілометрі. Як мають бути заасфальтовані підходи, як прокладені труби тощо. Устаткування всередині, як і статеве розмежування для громади не прописані. Так само жодними документами не регламентований перелік послуг у платних туалетах. Їх, як і ціни, власники закладів визначають на власний розсуд. Чи то культуру випорожнення.

Якщо виходити з європейських стандартів - а Франківськ, безумовно, місто європейське! - то в громадському платному туалеті обов'язково повинні бути: гаряча і холодна вода, туалетний папір в кожній кабінці, одноразові рушники, мило, дзеркало. Розподіл на кімнати для «леді» і «джентльменів» обговоренню не підлягає. Що маємо? За гривню п'ятдесят в туалеті універмагу дозволяють справити потребу, використати відміряний тіткою-адміністратором шматок паперу, вимити руки в холодній воді і потріпати ними, щоб обсохли. От дзеркало є. І живі вазони. Очевидно, споглядання зелені має пом'якшувати враження прискіпливих клієнтів. Туристів сюди, певна річ, не водять. Може, дарма?

Галицький Коресподент

Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.


 
Головна Новини туризму Куди не водять туристів у Івано-Франківську...