Зелений туризм в Карпатах
Ваш незабутній відпочинок в унікальних природних умовах Карпатських гір в поєднанні з домашнім затишком та надзвичайною гостинністю господарів гірських маєтків!
Сільський зелений та екологічний туризм в Карпатах

Туризм

Реклама

Олександр Волошинський: В Західній Україні найкраще розвинений сільський туризм
Портал Зелений туризм - Новини зеленого туризму

15:00, 5 грудня 2011, понеділок

Олександр Волошинський: В Західній Україні найкраще розвинений сільський туризм
Олександр Волошинський – голова громадської організації “Зелений хрест”, співавтор посібника “Сільський відпочинок для неповносправних” розповів Зелений туризм в Карпатаху про реалізацію проекту “Село для всіх” та про інші речі, пов'язані з туризмом для неповносправних.

Яка мета проекту “Село для всіх”?

Насамперед хочу сказати, що цей проект відбувся завдяки фінансовій підтримці мережі Нідерландських фондів, яку ми отримали через Карпатський фонд.

А мета цього проекту – навчити власників агроосель приймати відпочиваючих з інвалідністю. З іншого боку, розказати людям з інвалідністю, які живуть в селі, що таке зелений туризм, щоб вони могли приймати собі подібних і заробляти якісь кошти на цьому. В тому числі приймати здорових відпочиваючих.

Під час цього проекту проходили семінари, у результаті яких ми напрацювали рекомендації для власників агроосель, які будуть приймати неповносправних, а також для власників, які є неповносправні і можуть приймаи як здорових, так і людей з інвалідністю.

Наприклад, власник-інвалід не повинен жалітися перед клієнтами. А власники, які приймають неповносправних не повинні змінювати погоджену ціну за відпочинок.

Де саме реалізовувався це проект?

Це Львівська і Івано-Франківська області. Дуже приємно, що майже 10 власників агроосель після семінарів зголосились приймати людей з інвалідністю. Кілька з них почали реально цим займатись, як на Львівщині, так і на Франківщині. Поки що ми бачимо дуже добру динаміку з двох сторін.

На скільки умови агроосель відповідають необхідним стандартам? І чи є зацікавленість у такому відпочинку?

Зацікавленість величезна, а на даний момент просто пропозицій не було. Зараз ми розмістили у себе на сайті адреси агроосель, які готові приймати неповносправніх. Це переважно Західна Україна, у нас також проведена робота з Кримом.

Звісно, що не всі агрооселі є адаптовані до людей на візках, але вони готові приймати людей незрячих, нечуючих, з іншими захворюваннями. Добре те, що є розуміння як повинна виглядати оселя. На семінарах було 15 людей, які займаються сільським туризмом і 10 людей з інвалідністю, які хочуть це розпочати. Впродовж 3 днів вони мали можливість побачити один одного, розказати свої потреби. Головне, щоб це був легальний бізнес.

Як часто будуть відбуватись подібні семінари?

Ми хочемо в січні провести семінар для людей, які приймають туристів навколо Львова. Хочемо їх підготувати до прийому туристів з особливими потребами під час чемпіонату Євро-2012. Ми запросили колегу з Москви Іллю Добровського, який майже 20 років займається людьми з інвалідністю.

Цікаво, як це в інших країнах відбувається. Бо все, що ми робимо, це з власного досвіду, немає поки що де цьому навчитись. У рамках цього проекту ми видали посібник, який буде використано в Інституті економіки туризму та інших вузах, де готують людей туристичної справи.

Які перспективи розвитку туризму для неповносправних на Львівщині?

Львівщина дуже швидко розвивається. Останні кілька років, спільно з Асоціацією розвитку туризму готуємо екскурсоводів. Це дуже цікавий проект, уже 3 рік читаємо лекції для екскурсоводів, які проходять навчання на ліцензованих курсах. Залучають нас також в комісії обласної адміністрації. І в міській адміністрації питають як приймати неповносправних уболівальників. Єдине, що коштів на все не вистачає. І друге – реалізація задуманого не відповідає тому як воно має бути.

Які проблеми виникають найчастіше під час відпочинку неповносправних?

Справа не лише прийняти у себе людину з інвалідністю, проблема з оточенням. Сусіди нарікають, що поруч інваліди. Часом все село починає бунтувати. В Славську ми людей привчали до того, що можуть бути відпочиваючі з інвалідністю майже три роки.

Перший раз люди втікали, не знали що робити, куди товар на базарі ховати, бо приїхало 10 візочників, напевно будуть просити. Немає думки, що людина з інвалідністю йде до церкви, щоб помолитись, чи йде в магазин щось купити. Є думка, що він іде вимагати або просити.

Але цей стереотип у Славську помінявся. У Верховині, де наша колега Ганна Маківничук разом з чоловіком приймають дітей з реабілітаційного центру “Джерело” теж були проблеми з цілою громадою. Але з часом люди по-іншому до цього ставляться.

В Україні де найкраще розвинений сільський туризм?

Якщо брати стандарти надання послуг, то Західна Україна не йде ні в які порівняння з Центральною Україною і Кримом. На жаль, стандарти прийому гостей там далекі від цивілізованих.

Я мав можливість об'їздити агрооселі в Криму. Поки що нема в них культури обслуговування. Вони знають, що які б умови не були, турист до них приїде. А у нас туристи вимогливі, мусять бути умови. Приємно, що наші люди тримають високу марку.

Які зацікавлення у туристів з інвалідністю?

Зацікавлення будь-які. Якщо людина майже все життя вдома, то це все нове. Більшість людей з інвалідністю по 2-3 рази виїжджають з дому.

Де можна отримати інформацію про відпочинок на селі?

Між неповносправніми дуже добре йде комунікація. Ну і на нашому сайті є інформація.

Оля Вишня


 
Головна Новини туризму Олександр Волошинський: В Західній Україні найкраще розвинений сільський туризм