16 листопада 2011 року в м. Івано-Франківську відбулося засідання експертної групи проекту «Гармонізація розвитку туризму в сільській місцевості Карпатського регіону», що реалізується Асоціацією економічного розвитку Івано-Франківщини в партнерстві з головним управлінням з питань туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв’язків та інвестицій Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Центром розвитку малого та середнього бізнесу Марамурешського повіту (Румунія) в рамках Програми прикордонного співробітництва ЄІСП Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013.
Під час засідання Марія Ковалів - заступник голови Ради Асоціації економічного розвитку Івано-Франківщини, керівник проекту ознайомила з результатами аналітичного дослідження з вивчення стану та тенденцій розвитку туризму в сільських громадах Івано-Франківської області; соціологічного дослідження (вивчення думки власників приватних садиб та туристів щодо оцінки якості надання туристичних послуг в сільській місцевості Івано-Франківської області та шляхів їх покращення) та маркетингового аудиту туристичних послуг в сільській місцевості. Представила учасникам засідання проект Стратегії розвитку Карпатського села.
Віктор Кузьмин - доцент кафедри економіки підприємництва Івано-Франківського національного технічного університету, к.е.н. охарактеризував основні завдання Стратегії розвитку Карпатського села та важливість їх впровадження.
Наталія Гасюк – заступник начальника головного управління, начальник управління туризму головного управління з питань туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв’язків та інвестицій Івано-Франківської обласної державної адміністрації висловила свої пропозиції щодо доповнення пріоритетного напряму “Сталий розвиток туризму” новими туристичними продуктами та територіями розвитку.
Ігор Яківчук - головний державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища в Івано-Франківській області запропонував врахувати в Стратегії розвитку Карпатського села деякі аспекти щодо збереження охорони навколишнього середовища і екологічного розвитку територій.
Павло Горішевський – голова Івано-Франківської обласної Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні при розгляді пропозицій щодо створення пілотного туристичного продукту “Мальовничі Сільські Карпати” запропонував комплексний підхід при формуванні туристичного продукту та врахування культурної складової.
Начальник головного управління з питань туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв’язків та інвестицій Віталій Семків відзначив важливість впровадження заходів проекту для розвитку туристичної індустрії в регіоні.
Про проект
Проект «Гармонізація розвитку туризму в сільській місцевості Карпатського регіону» реалізується Асоціацією економічного розвитку Івано-Франківщини в партнерстві з головним управлінням з питань туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв’язків та інвестицій Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Центром розвитку малого та середнього бізнесу Марамурешського повіту (Румунія) в рамках Програми прикордонного співробітництва ЄІСП Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013.
Мета проекту: сприяння соціально-економічному розвитку сільських громад Карпатського Єврорегіону на основі впровадження ефективної місцевої політики, дієвих механізмів підтримки розвитку та маркетингу туристичної індустрії в межах прикордонних територій України і Румунії.
Цільова територія: Україна (Івано-Франківська область); Румунія (Марамурешський повіт).
Цільові групи проекту: сільські територіальні громади регіону, надавачі туристичних послуг у сільській місцевості; туристичні інформаційні центри; працівники туристичної сфери; органи державної влади та місцевого самоврядування; інституції громадянського суспільства; потенційні туристи.
Основні заходи проекту:
- Формування спільної місцевої туристичної політики у відповідності до практики ЄС шляхом розробки та впровадження Стратегії розвитку Карпатського села й дієвої системи транскордонного маркетингу туристичних послуг.
- Сприяння збереженню природної та культурної спадщини Карпатського Єврорегіону шляхом створення спільного туристичного продукту "Мальовничі Сільські Карпати".
- Підвищення конкурентоспроможності сільських територій Карпатського Єврорегіону через впровадження Карпатського туристичного паспорту.
- Підвищення рівня навиків і знань фахівців туристичної індустрії шляхом проведення Літньої школи.
- Розбудова спільного інформаційного та маркетингового простору та більш позитивного іміджу Карпатського Єврорегіону на регіональних та міжнародних ринках.