9-10 листопада 2011 року в м. Бая-Маре (Румунія) відбулася чергова зустріч партнерів проекту „Гармонізація розвитку туризму в сільській місцевості Карпатського регіону”, що реалізується Асоціацією економічного розвитку Івано-Франківщини в партнерстві з головним управлінням з питань туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв’язків та інвестицій Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Центром розвитку малого та середнього бізнесу Марамурешського повіту (Румунія) в рамках Програми прикордонного співробітництва ЄІСП Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013.
У зустрічі партнерів проекту взяли участь представники Асоціації економічного розвитку Івано-Франківщини, головного управлінням з питань туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв’язків та інвестицій Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Центру розвитку малого та середнього бізнесу Марамурешського повіту (Румунія).
У рамках візиту учасники мали змогу ознайомитись з визначними туристичними об’єктами Марамурешського повіту, які пропонується включити в спільний українсько-румунський туристичний продукт „Мальовничі Сільські Карпати”. На зустрічі партнерів обговорено хід реалізації проекту в першому та другому семестрах проекту, ознайомлено з досягнутими результатами проекту, накреслено шляхи подальшого впровадження проекту.
Під час засідання Марія Ковалів - заступник голови Ради Асоціації економічного розвитку Івано-Франківщини, керівник проекту ознайомила з впровадженням заходів проекту „Гармонізація розвитку туризму в сільській місцевості Карпатського регіону”, а саме з проектом Стратегії розвитку Карпатського села; проведенням соціологічного дослідження з вивчення думки власників приватних садиб та туристів щодо стану та якості надання туристичних послуг та шляхів їх покращення; формуванням пілотного туристичного продукту „Мальовничі сільські Карпати”; розробкою Карпатського календаря подій заходів культури і мистецтва та Правил поведінки туристів в Карпатах.
Наталія Гасюк – заступник начальника головного управління, начальник управління туризму головного управління з питань туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв’язків та інвестицій Івано-Франківської обласної державної адміністрації висловила свої пропозиції щодо напрацювання структури та компонентів спільного туристичного продукту „Мальовничі Сільські Карпати”, Карпатського календаря подій заходів культури і мистецтва, Правил поведінки туристів в Карпатах. Ольга Лисканич – координатор проекту Асоціації економічного розвитку Івано-Франківщини доповіла про результати проведення соціологічного дослідження; Раду БІГ – виконавчий директор Центру розвитку малого та середнього бізнесу Марамурешського повіту (Румунія), координатор проекту з румунської сторони доповів про стан впровадження проекту в Румунії та висловив пропозиції щодо формування туристичного продукту та Карпатського календаря подій заходів культури і мистецтва; запропонував перелік контактної інформації для включення її до Правил поведінки туристів в Карпатах.
Про проект
Проект «Гармонізація розвитку туризму в сільській місцевості Карпатського регіону» реалізується Асоціацією економічного розвитку Івано-Франківщини в партнерстві з головним управлінням з питань туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв’язків та інвестицій Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Центром розвитку малого та середнього бізнесу Марамурешського повіту (Румунія) в рамках Програми прикордонного співробітництва ЄІСП Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013.
Мета проекту: сприяння соціально-економічному розвитку сільських громад Карпатського Єврорегіону на основі впровадження ефективної місцевої політики, дієвих механізмів підтримки розвитку та маркетингу туристичної індустрії в межах прикордонних територій України і Румунії.
Цільова територія: Україна (Івано-Франківська область); Румунія (Марамурешський повіт).
Цільові групи проекту: сільські територіальні громади регіону, надавачі туристичних послуг у сільській місцевості; туристичні інформаційні центри; працівники туристичної сфери; органи державної влади та місцевого самоврядування; інституції громадянського суспільства; потенційні туристи.
Основні заходи проекту:
- Формування спільної місцевої туристичної політики у відповідності до практики ЄС шляхом розробки та впровадження Стратегії розвитку Карпатського села й дієвої системи транскордонного маркетингу туристичних послуг.
- Сприяння збереженню природної та культурної спадщини Карпатського Єврорегіону шляхом створення спільного туристичного продукту "Мальовничі Сільські Карпати".
- Підвищення конкурентоспроможності сільських територій Карпатського Єврорегіону через впровадження Карпатського туристичного паспорту.
- Підвищення рівня навиків і знань фахівців туристичної індустрії шляхом проведення Літньої школи.
- Розбудова спільного інформаційного та маркетингового простору та більш позитивного іміджу Карпатського Єврорегіону на регіональних та міжнародних ринках.
Очікувані результати:
Кількісні: 1 Наглядова рада; 4 зустрічі Наглядової ради; 2 конференції (80 учасників); 2 експертні групи; 5 засідань експертних груп; 4 круглих столи (80 учасників); 4 фокус-групи (80 учасників); 1 аналітичне дослідження, 1 соціологічне дослідження (300 приватних садиб; 2000 туристів), 1 маркетинговий аудит; 1 база даних учасників мережі; 1 Стратегія розвитку Карпатського села; 1 пілотний туристичний продукт "Мальовничі Сільські Карпати"; Карпатський календар подій заходів культури і мистецтва (11000); Правила поведінки туристів в Карпатах (30000); Карпатський туристичний паспорт (8000); 1 тримовна туристична брошура про регіон (10000); 1 тримовний каталог учасників мережі Карпатського туристичного паспорту (8000); 1 тримовна туристична карта регіону (10000); 1 тримовна брошура про Карпатський туристичний паспорт (10000); 1 Карпатський центр розвитку туризму; 8 навчальних модулів; Літня школа (40 учасників, 8 днів); інформаційні туристичні стенди (20); 1 веб-портал.
Якісні: система розвитку та маркетингу туристичних послуг українсько-румунських прикордонних територій регіону; пілотний українсько-румунський туристичний продукт "Мальовничі Сільські Карпати"; покращення конкурентноздатності Карпатського Єврорегіону та його іміджу на ринку Європи; забезпечення зростання зайнятості населення в туристичні сфері; покращення інформаційного простору в сфері туризму Карпатського Єврорегіону.