Зелений туризм в Карпатах
Ваш незабутній відпочинок в унікальних природних умовах Карпатських гір в поєднанні з домашнім затишком та надзвичайною гостинністю господарів гірських маєтків!
Сільський зелений та екологічний туризм в Карпатах

Туризм

Реклама

Снігопад з сильним вітром звалив 750-річне дерево
Портал Зелений туризм - Новини зеленого туризму

Снігопад, що супроводжувався сильним поривистим вітром, у місті Загатала на півночі Азербайджану повалив 750-річну східну чинару, передає РИА "Новости" з посиланням на місцеве інформагентство АРА.

Дерево охоронялось як пам'ятник історії - занесена до Червоної книги Азербайджану східна чинара, різновид Platanus orientalis стояла на площі Деде Горгуд, повідомляє джерело.

Її висота становила 35 метрів, в обхваті - 3,8 метри


Платан східний або "чинара" - декоративні дерева-довгожителі, що ростуть на Кавказі. Висота - 55-60 м. Тривалість життя складає близько 2 тисяч років. Розмір горішків становить 8-10 мм. У них є канонічна верхівка і довгі ворсинки, їстівні ядра ("чинарики").

В Україні ж пам'яткою та національним деревом країни стали Тристарічний дуб-велетень на Бершадщині та дуб Грюневальда. Це ботанічна пам'ятка природи України, віком 800-900 років. Знаходиться в Конча-Заспі, на 27 кілометрі Столичного шосе на території пансіонату "Жовтень". Дуб має обхват стовбура 7 метрів і висоту 20 метрів. Названий на честь німецького художника Грюневальда, який малював казкові та фантастичні дерева.


Візитною карткою Великої Багачки (Полтавщина) є велетенський дуб. Він росте на території стадіону ”Колос”. Місцеві краєзнавці кажуть, дубові майже 750 років.

Останнім часом на стовбурі дерева почали виникати дупла.

— Треба негайно лікувати дуба, — розповідає краєзнавець 74-річний Володимир Маленко. — Спочатку слід викликати спеціалістів із Миргородської або Полтавської екологічної інспекції. Хай визначать діагноз і затрати. А потім заповнити пустоти спеціальним розчином. Кошти на це передбачені в бюджеті територіальної громади.

До дуба екскурсоводи водять туристів.

— Тільки за моєї пам’яті над дубом кілька разів заносили сокиру. Уперше хотіли спиляти після війни. Але не зробили цього. Мали наміри знищити дерево і в 1990-ті. Також не вийшло. 2003-го хтось підпалив дуба, винних не знайшли. Дерево вдалося врятувати.

2004 року дуба по периметру обгородили металевим ланцюгом. Установили табличку, що дерево охороняється законом.

Дуб у Великій Багачці, ймовірно, найстаріший на Полтащині. Кочубеївським дубам у Диканьці, які за переказами садили козацький полковник Іскра та генеральний суддя Кочубей, виповнилося 300 років.


 
Головна Новини туризму Снігопад з сильним вітром звалив 750-річне дерево