Зелений туризм в Карпатах
Ваш незабутній відпочинок в унікальних природних умовах Карпатських гір в поєднанні з домашнім затишком та надзвичайною гостинністю господарів гірських маєтків!
Сільський зелений та екологічний туризм в Карпатах

Туризм

Реклама

Виставка Олександра Антонюка: «На дорозі в Еммаус»
Портал Зелений туризм - Новини зеленого туризму

10:50, 30 вересня 2011, п'ятниця

30 вересня- 23 жовтня 2011, 17:00
Галерея сучасного сакрального мистецтва «ICONART»(вул. Вірменська, 26)

Відкривається виставка Олександра Антонюка „На дорозі в Еммаус“. У нашому місті це перша персональна виставка непересічного художника з Хмельницького. У живописі Антонюка гармонійно поєдналося індивідуальне розуміння християнської та глибоке усвідомлення юдейської традицій. Відтак тексти Старого завіту перетворюються на образи, з котрих формується розуміння художником вістки християнства.

Живописна манера Олександра Антонюка виразно індивідуальна – ні навчання на факультеті образотворчого мистецтва Прикарпатського університету ім. Стефаника, ані досвід життя у Берліні (де відбулось декілька персональних виставок художника) не вплинули ґрунтовно на творчу мову Антонюка – його живопис це свідчення особистісного пошуку, в котрому художник залишається сам на сам з дуже непростими темами.

Розвиваючи у своїй творчості теми християнства та юдаїзму, Олександр Антонюк не покликається на ту чи іншу традицію сакрального мистецтва, але намагається витворити власну візуальну мову, котрою „перекладає“ і коментує сакральні тексти. Ці полотна доволі далекі від „візантизму“, „неоґотики“ чи народної ікони.

Живопис Антонюка це безпосередній досвід читача сакральних текстів, котрий саме з текстів черпає натхнення до витворення власних візуальних образів. Можливо, саме тому в його полотнах так часто трапляються шрифтові композиції – сторінки священних книг світяться крізь зображення. Самотужки вивчаючи іврит, художник переносить цей досвід також у живопис. Така творчість, представивши знані, усталені образи у зовсім іншому світлі, виводить людину з узвичаєного стереотипу думання, дозволяє побачити давно відомі істини у зовсім новому світлі.

Релігійний живопис Антонюка далекий від церковного мистецтва, – тут немає промовистого покликання на традицію, немає доступної для всіх візуальної мови. Натомість тут присутня інтимна розмова про найдорожче. Майже сповідь, незавершена історія власного шляху і власного пошуку. Саме звідси й назва виставки: „На дорозі в Еммаус“ – згадка про євангельську історію, про учнів, що подорожували разом з воскреслим Христом, однак довго не могли впізнати Його.


 
Головна Новини туризму Виставка Олександра Антонюка: «На дорозі в Еммаус»